Araç Isıtma ve Havalandırma Sistemleri Sınavı

14.10.2021
3.445
A+
A-
Araç Isıtma ve Havalandırma Sistemleri Sınavı

Araçlar da kullanılan ısıtma ve havalandırma sistemleri modülünü bitiren öğrencilerimiz bu sınavı çözebilirler. Araç ısıtma ve havalandırma sistemi 2 kısma ayrılmıştır.

Bunlar;

Isıtma (Kalorifer)

Araç içinin havasız kalmamasını, soğuk kış aylarında gerekli sıcaklığın temin edilmesini, araç içerisinde bulunanların sağlık, güvenlik ve konforunu sağlamaktır. Bu ısıtma işleminin gerçekleştirilmesi, araçlarda kullanılan kalorifer sistemleri ile yapılır. 

Araç içi havalandırma sistemi

Havalandırma sisteminin görevi; araç içi havasının değişimini, sirkülasyonunu veya havanın ısıtılmasını, soğutulmasını sağlamaktır.

Bu iki sisteme ait çeşitli parçaları ve bu parçaların görevlerini modüllerimiz de bulabilirsiniz.

Aşağıda bu konu ile ilgili testlerimizi çözmenizi ve konuyu anlayıp anlamadığınızı kontrol etmenizi istiyorum. Siz değerli ziyaretçilerimize başarılar dileriz.

Youtube Kanalımıza abone olarak videolarımızı eğitimlerinizde kullanabilirsiniz.

Diğer modül sınavları için tıklayınız.

Araç Isıtma ve Havalandırma Sistemleri Modülü

Araç Isıtma Ve Havalandırma Sistemleri

Sevgili arkadaşlar bu sınavımız da Otomotiv Elektromekanik dersi içerisinde bulunan Araç Isıtma Ve Havalandırma Sistemleri Modül Sınavı sorularını bulacaksınız. Sınavınız esnasında başarısız olduğunuz sorular var ise aşağıdaki modülden başarısız olduğunuz konuları yeniden gözden geçirmenizi istiyorum. Şimdiden size sınavınız da başarılar dilerim.
Başla
Sınavın Adı Araç Isıtma Ve Havalandırma Sistemleri
Puanınız %%PERCENTAGE%%
Doğru Sayısı %%SCORE%%
Yanlış Sayısı %%WRONG_ANSWERS%%
Durumunuz %%RATING%%

Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.