Otomotiv Gövde Dalı Sunumları

28.12.2021
2.716
A+
A-
Otomotiv Gövde Dalı Sunumları

Otomotiv Gövde Dalı Sunumları

Motorlu araçlar teknolojisi alanın, otomotiv gövde dalı haftalık ders çizelgesi içinde yer alan otomotiv gövde kaynak atölyesi dersine ait motor öğretmeni Özer Ebren hocamızın hazırlamış olduğu kaynak sunumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca Özer Ebren hocamızın kendisine ait olan youtube kanalından bu ve buna benzer sunumları kendi anlatımı ile izleyebilirsiniz. Youtube kanalına gitmek için tıklayınız.

Otomotiv gövde dalın da okutulan otomotiv gövde kaynak atölyesi dersinde amaç öğrenciye; iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alarak, otomotiv sac şekillendirme ve birleştirme işlemlerini yapma ile ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılmasıdır.

Otomotiv gövde kaynak atölyesi ders içeriği

Otomotiv gövde kaynak atölyesi dersinde: Atölye Düzeni ve Güvenliği, Temel Kaynak, Punta Kaynağı, Lehimleme ve Perçinleme, Gazaltı Kaynağı, Otomotiv Sac Şekillendirme, Sac Malzemelerden İmalat konuları işlenmiştir. Konumuzun altında bir örnek sunumu size göstermek istedik. Diğer konu sunumlarını aşağıdaki açıklama linklerinden indirebilirsiniz.

Diğer Slaytlarımızı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Bindirme kaynağı slaytı İNDİR
Büküntülü (kenet) kaynağı İNDİR
Elektrik ark kaynağı ile yatayda küt ek kaynak İNDİR
Elektrik ark kaynağı donanımları  İNDİR
Malzemede meydana gelen değişimler İNDİR
Elektrik ark kaynağı hataları İNDİR
Yatayda sağ ve sol dikiş çekme İNDİR
Elektrik ark kaynağı uygulama teknikleri İNDİR
İş parçasını kaynağa hazır hale getirme İNDİR
Gövde atölyesinde düzen İNDİR
Gövde atölyesinde iş sağlığı ve güvenliği İNDİR
Gövde düzeltme sonrası işlemler İNDİR
Gövde yapıları ve dış kaporta elemanları İNDİR
İzolasyon koruyucu ürünler İNDİR
Karoseri onarımı İNDİR
Küt ek kaynağı İNDİR
Oksigaz kaynağı İNDİR
Onarım öncesi yapılması gereken hazırlıklar İNDİR
Punta kaynağı İNDİR
Tehlikeli ve zararlı atıkların geçici depolanması İNDİR
Telli kaynak uygulamaları İNDİR
Temel servis ekipman İNDİR

Özer Ebren hocam dan gelen; Bindirme kaynağı, Büküntülü (kenet) kaynağı, Elektrik ark kaynağı ile yatayda küt ek kaynak, Elektrik ark kaynağı donanımları, Ark Kaynağı ile malzemede meydana gelen değişimler, Elektrik ark kaynağı hataları, Yatayda sağ ve sol dikiş çekme, Elektrik ark kaynağı uygulama teknikleri, İş parçasını kaynağa hazır hale getirme, Gövde atölyesinde düzen, Gövde atölyesinde iş sağlığı ve güvenliği, Gövde düzeltme sonrası işlemler, Gövde yapıları ve dış kaporta elemanları, İzolasyon koruyucu ürünler, Karoseri onarımı, Küt kaynağı, Oksigaz kaynağı, Onarım öncesi yapılması gereken hazırlıklar, Punta kaynağı, Tehlikeli ve zararlı atıkların geçici depolanması, Telli kaynak uygulamaları slaytları için kendisine teşekkür ederiz.

Ayrıca sizlerden gelebilecek slayt ve çalışmaları buraya koyarak büyük bir kaynak arşivi oluşturmak istiyoruz. Bu konu ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim için Tıklayınız