Özel Yapım Automatron Steampunk Hot Rod ile Tanışın

23.05.2020
1.133
A+
A-
Özel Yapım Automatron Steampunk Hot Rod ile Tanışın

Tanınmış İngiliz özel otomobil üreticisi Paul Bacon, şimdiye kadarki en etkileyici Steampunk Hot Rod’u tamamladı. Automatron olarak adlandırılan, sadece el emeği ve uğraş değil, aynı zamanda bugüne kadarki yapılan en pahalı üretimi. At arabalarından motivasyon alan Paul, 2015 yılında bu özel araba üzerinde çalışmaya başladı ve parçaların çoğunu el emeği ile oluşturdu.

Steampunk Hot Rod Automatron

Automatron Steampunk Hot Rod, 177 km/h maksimum hıza ulaşabilecek kadar güçlü bir 3.5 Litre süper şarjlı V8 motoru taşıyor. Paul Bacon bu tür bir projeyi tamamlamak için 1924 Singer Sport karoserisini, bir Lancaster Bomber’ın elektrik sistemini, bir Austin 7’nin ön tekerleklerini ve bir gemiden navigasyon binnacle’ını kullandı.

Steampunk Hot Rod Automatron

Paul’un bu özel aracı tamamlaması dört buçuk yıl sürdü ve şimdi başka bir proje için çalışmaya hazırlanıyor. Bir sonraki projesini finanse etmek için, bu ilk yaptığı steampunk hot rod’u satmayı çok istiyor. Fiyatını belirlemediği bu araç için etiketleri yanacağı aşikar. Bakalım alıcısı bunu kaça maledecek.