Usta Öğreticilik Deneme Sınavı-1

02.10.2021
10.857
A+
A-
Usta Öğreticilik Deneme Sınavı-1

Günümüzde e sınav merkezlerinde yapılmakta olan usta öğreticilik sınavlarına hazırlanmanız için bu deneme sınavını sizlere sunuyoruz. Toplam da 50 adet sınav sorusu bulunmaktadır. Sınava başlamak için BAŞLA butonunu tıklayıp, bitirdiğiniz de ise notunuzu görmek için en alt kısımda bulunan SONUÇLARI AL butonuna basmanız yeterlidir.

Usta öğreticilik hakkın da kısaca bir bilgi vermek gerekirse. Usta öğretici, ustalık yeterliğini kazanmış; aday çırak, çırak, kalfa ile mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları öğrencilerinin iş yerindeki eğitiminden sorumlu, mesleki eğitim tekniklerini bilen ve uygulayan kişidir.

Mezun olan öğrencilerimiz okulumuzdan aldıkları diploma ve işyeri açma belgesiyle Mesleki Eğitim Merkezine usta öğretici olmak için başvuru yaparlar. Yapılan başvuru sonucunda kurs açıldığı zaman 40 saatlik bir eğitim verilir. Bu kursu başarı ile bitiren kimselere usta öğreticilik belgesi verilmektedir. Kursa katılan adayların başarılı sayılmaları için kurs bitiminde yapılacak olan usta öğreticilik sınavından en az 45 puan yani geçer not almış olmaları gerekmektedir. Usta öğreticilik eğitiminde aşağıdaki dersler gösterilmektedir.

Çıraklık Ve Mesleki Eğitim İlkeleri: 4 Saat
Eğitim Psikolojisi: 3 Saat
Eğitimde İletişim Ve İletişim Araçları: 4 Saat
Meslek Analizi Ve Öğretim Programlarının Hazırlanması: 8 Saat
Atölye Ve Meslek Dersleri Öğretim Metotları: 8 Saat
İş Güvenliği: 4 Saat
İş Kalitesi Ve Maliyet İlişkileri: 4 Saat
Öğrenme Ölçme Ve Değerlendirme: 3 Saat
Sınav Değerlendirmesi: 2 Saat

Aşağıdaki usta öğreticilik denem sınavın da Eğitim Psikolojisi, Eğitim de İletişim ve İletişim Araçları ile İş Güvenliği Soruları yer almaktadır. Diğer usta öğreticilik sınavımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Usta Öğreticilik Deneme Sınavı

Günümüz de artık e sınav merkezlerinde yapılan, usta öğreticilik sınavlarına hazırlık için hazırladığımız usta öğreticilik deneme sınavı ile kendinizi sınava hazırlayın.
Başla
Sınavın Adı Usta Öğreticilik Deneme Sınavı
Puanınız %%PERCENTAGE%%
Doğru Sayısı %%SCORE%%
Yanlış Sayısı %%WRONG_ANSWERS%%
Durumunuz %%RATING%%

Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.