Motor Bölümü Soru Bankası

10.01.2021
4.894
A+
A-
Motor Bölümü Soru Bankası

Sevgili öğretmen arkadaşlarımız ve değerli öğrencilerimiz. Motorlu araçlar teknolojisi alanına ait derslerin soru bankaları ile sizlerleyiz. Telegram uygulamasında bir öğretmen arkadaşımızın paylaşımı olan soru bankalarını sizlerin de kullanımına sunmak istedim. Kendilerine bu güzel çalışma için motor dersi internet sitemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Motorlu araçlar teknolojisi öğretmen ve öğrencilerinin internette sık aradığı soruları buradan indirebilirsiniz. Özellikle covid vakaları nedeni ile uzaktan eğitimin sunulduğu şu zor zamanlar da on line derslerinize büyük bir destek olacağına inanıyorum. Sevgili öğrencilerimiz…On line dersleriniz içerisinde sizler öğretmenlerinizin dijital anlatımlarını dinlerken anlatılan konuların pekişip pekişmediğini bu sorular ile kendinizi kontrol edebilirsiniz. Bu sorularımıza hem test usulü yanıtlar verebilir ve hem de klasik sorularımıza cevaplar yazarak dersin anlaşılıp anlaşılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Değerli meslektaşlarım kıymetli öğretmenlerimiz sizlerde bu sorular ile öğrencilerinize çalışma soruları sorabilir ve onların on line derslere katılımlarının meyvelerini görebilirsiniz. Öğrencilerinize kısa çalışma soruları hazırlayarak onları sınava tabi tutabilirsiniz.

Bu sayfa da yer alan bu sınavlar hem öğretmenlerimizin atölye çalışmaları için ve hem de öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bu sayfa da yer alan tüm sorular öğrenci kardeşlerimiz için ise güzel bir deneme sınavı olabilir. Bu sınav soruları ile kendi kendinize çalışmalar yaparak durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Bu yazımızda aşağıdaki derslere ait sınav sorularını bulabilirsiniz.

Motorlu araçlar teknolojisi alanı, makine teknolojisi alanı ve metal işleri teknolojisi alanına hitap eden bu sorular ile meslek liselilere bir kaynak oluşturulmuştur. Üniversitelerin otomotiv mühendisliği, makine mühendisliği alanları için de çalışma soruları olarak kullanabilirsiniz.

Soru Bankası İndir

Motorlu araçlar teknolojisi alanı derslerinden birisi olan Araçlarda Hidrolik Pnömatik Prensipler dersimize ait modüllerinde yer alan tüm değerlendirme sorularına bu sayfamızda ulaşabilirsiniz. Araçlarda Hidrolik Pnömatik Prensipler dersinin modüllerini hem sitemiz bünyesinde indirebilirsiniz veya megep internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu modüle ait sınavlara aşağıda vereceğimiz linklerden on-line olarak çözebilir doğru ve yanlış cevaplarınızı aynı anda görebilirisiniz. Araçlarda hidrolik pnömatik dersi sınav sorularımızı da aşağıda yer alan linklerden indirerek çalışmalar yapabilirsiniz. İsterseniz üzerinden değişiklikler de yaparak soruları güncelleyebilirsiniz. 

Aşağıda 3 türden sorular ile karşılaşacaksınız. Bunlar sırası ile…

1-Meslek Lisesi Soru Bankası (PDF Formatında)

2-Mesleki Eğitim Merkezi Soru Bankası (PDF Formatında)

3-Meslek Lisesi Klasik soru Bankası (PDF Formatında)

Meslek Lisesi Soru Bankası İNDİR
Mesleki Eğitim Merkezi Soru Bankası İNDİR
Meslek Lisesi Klasik Soru Bankası İNDİR