Otomotiv Boyacılığı Ustalık Sınavı

Otomotiv Boyacılığı Ustalık Sınavı

Mesleki eğitim merkezlerinde yapılan ustalık ve kalfalık sınavlarına girecek olan adaylarımız için hazırlanmış sınav soruları ile sizlerleyiz. Bu sınav soruları ile ustalık ve kalfalık adaylarımız kendilerini elektronik sınavlara hazırlayabilirler. Bu sınavlardan başarılı olan adaylar Mesleki Eğitim Merkezlerinde yapılan uygulama sınavlarına katılarak iki sınavın puanlarının toplanması ile belge almaya hak kazanabilirler. 

Ustalık kalfalık sınavlarında bir aday elektronik sınavdan aldığı puanın yüzde 40 ile kamera karşısında yapılan sınavların yüzde 60 ı alınarak bu puanların toplanması ile oluşan ortalama puan geçme notu olarak değerlendirilir.

Örnek vermek gerekirse;

Elektronik sınav puanı 60 alan aday bu sınavdan 60×40/100=24 Puan almış oluyor.

Kameralı yapılan sınavdan ise 70 alan aday 70×60/100=48 puan almış olur.

48+24= 72 Puan alarak sınavlarını tamamlar ve belge almaya hak kazanır.

Şimdi gelelim bu sınavımızın içeriğine bu sınavımız da Otomotiv Boyacılığı dalına ait hasarlı araç işlemleri sınav soruları bulunmaktadır. Bu sınav da size 20 adet soru sorulmaktadır. Sınav da çözümlerinizi kontrol ederek doğru ve yanlışlarınızı direkt görebilirsiniz. Otomotiv boyacılığı sınav sorularına Ustalık-Kalfalık sınav soruları linkimizi tıklayarak da ulaşabilirsiniz. 

Başarılar.

Otomotiv Boya Ustalık Sınavı

E sınav kapsamında yapılan Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı, otomotiv boyacılığı dalı ustalık sınavı soruları. Deneme sınavını yaparak kendini e sınava hazırla.
Başla
Sınavın Adı Otomotiv Boya Ustalık Sınavı
Puanınız %%PERCENTAGE%%
Doğru Sayısı %%SCORE%%
Yanlış Sayısı %%WRONG_ANSWERS%%
Durumunuz %%RATING%%

Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.