Makine Elemanları Sınav Soruları

23.12.2020
18.443
A+
A-
Makine Elemanları Sınav Soruları

Makine Elemanları Sınav Soruları

Sınav günlerinin yaklaştığı şu günler de hem öğretmenler ve hem de öğrenciler için hazırlanmış olan makine elemanları testlerini sizler ile paylaşmak istiyorum. Bu çalışmayı bizler için hazırlayan facebook sosyal ağlarında Mehmet Küçükdağ hocamıza teşekkür ederim. 

Makine elemanları sınav sorularını hem pdf olarak mause ile sağ tıklayarak kopyalayıp paint programına yapıştırıp çıkartabilirken, isterseniz de sizler için indirme linki paylaşarak bu soruları bilgisayarınıza indirip, okulunuzun antetli yazılı kağıdına yapıştırarak öğrencilerinize soru olarak sorabilirsiniz.

Öğrenci kardeşlerimiz için ise güzel bir deneme sınavı olabilir. Bu sınav soruları ile kendi kendinize çalışmalar yaparak durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Makine elemanları bilindiği gibi 2 modülden oluşmaktadır. Bu modüllerden birisi Birleştirme elemanları modülüyken diğeri Hareket iletme elemanları modülüdür. Her iki modüle ait bu soruları başlıklar halinde indirme linkleri ile indirebilirsiniz. Ayrıca pdf leri ile modüllerdeki soruları görebilirsiniz.

Motorlu araçlar teknolojisi alanı, makine teknolojisi alanı ve metal işleri teknolojisi alanına hitap eden bu sorular ile meslek liselilere bir kaynak oluşturulmuştur. Üniversitelerin otomotiv mühendisliği, makine mühendisliği alanları için de çalışma soruları olarak kullanabilirsiniz.

Birleştirme elemanları soruları

Soruları indir

Hareket iletim elemanları soruları

Soruları indir

Örnek Sınav Soruları – 1 (1.Dönem 1.Sınav)

Örnek Sınav Soruları – 2 (1.Dönem 2.Sınav)

Örnek Sınav Soruları – 3 (1.Dönem 2.Sınav)