Motor Hareket İletim Sistemleri

Motor Hareket İletim Sistemleri

Motor Hareket İletim Sistemleri Sınavı

Motorlu araçlar teknolojisi alanı, otomotiv elektromekanik dalına ait  makine elemanları dersinin modüllerinden birisi olan  hareket iletim sistemleri modülü sınavını sizler için online sınav olarak hazırladık.

Online sınavlar kategorisi altında yer alan makine elemanları dersi modüllerinden daha öncesinden birleştirme elemanları sınavını hazırlayarak sizlere sunmuştuk. Daha sonra ise İş makineleri alanında yer alan makine elemanları dersine ait iş makineleri hareket iletim sistemleri modülünü hazırlayarak sizlerin beğenisine sunduk. Her iki sınav linkini aşağıda yer alan ilginizi çekebilecek konular kısmına koyuyorum oradan ulaşabilirsiniz.

Bu sınavımız da ise yukarıda bahsettiğim gibi otomotiv elektromekanik dalına ait makine elemanları dersi ikinci modülü olan hareket iletim sistemleri konularını kapsamaktadır. 

İlginizi çekebilecek konular

Otomotiv elektromekanikerliği motorlu araçlar piyasasında hızla gelişim ve değişim içerisinde kendini güncelleyen bir sektör haline gelmiştir. Araç ve motor tasarımında bütün bu hareket iletiminde kullanılacak elemanların belirli bir düzen içerisinde olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu elemanların belirli kuvvetlere ve zorlamalara karşı yeterli sınırlar içerisinde dayanım özelliklerinin olması gerekmektedir.

Motorun yanma odasından itibaren motor elemanlarını düşünecek olursak biyel kolu, kam mili, krank mili, millerin yataklanması, muylular, volan dişlisi, zaman ayar kayışları dişlileri dişli zincirleri, dişli çarkları, kavramalar, vites kutusu dişlileri, diferansiyel dişlileri, aks milleri gibi daha sayamadığım sayısız hareket iletim elemanları bulunmaktadır.

İlgili modülü indir

Elektromekanik Hareket İletim Sistemleri

Başla
Sınavın Adı Elektromekanik Hareket İletim Sistemleri
Puanınız %%PERCENTAGE%%
Doğru Sayısı %%SCORE%%
Yanlış Sayısı %%WRONG_ANSWERS%%
Durumunuz %%RATING%%

Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.