Citroen C5 Servis Resetleme

25.07.2020
7.035
A+
A-
Citroen C5 Servis Resetleme

Citroen C5 Servis Resetleme

Citroen C5 Servis Bakımı Nedir?

Citroen firması satış yaptığı müşterilerinin yetkili servislere zamanında gelmelerini sağlamak için göstergeye servis lambası koymuşlardır.  Servis lambaları sürücüler için bir uyarı niteliğindedir. Araç sürücüsü bu lambayı gördüğünde servise aracını götürmeli ve ilgili km için bakımlarını yaptırması gerekmektedir. Citroen servis bakımları standart motor parça değişiminden ziyade hem güç aktarma organlarının bakımı, aracın ön düzen bakımlarının yapılması, aracın aküsü, aracın lastikleri, motorun soğutma suyu kontrolleri, motorun yağ değişimleri, motorun yakıt filtresi değişimleri, motorun hava filtresi değişimleri, motorun kayış gerginlikleri ve gerekli ise değişimleri, fren sisteminin hidrolik yağ kontrolleri ve gerekirse değişimlerinin yapılması vb. gibi ürünlerin bakımları için yapılır.

Servis Bakımının Avantajı Nedir?

Citroen servislerine gelen müşteriler için müşteri kabulü yapar ve araçta yapılması gerekenleri sürücüden teyit eder. Gerekirse motorun ve diğer aksamların kontrolleri yapılır. Bu kontroller sonucu yapılması gereken bir onarım varsa bu durum müşteriye bildirilir ve müşteriden onay alınması durumunda onarım tamamlanır. Citroen araçların servis bakımları yetkili servisler olan Citroen yetkili servislerince yapılmasında fayda vardır. Sebebine gelecek olursak; yetkili servisler orijinal yedek parça kullanmakta ve kullanmış olduğu parçalara ve işçiliklerine garanti vermektedirler.

Ayrıca çok önemli bir durum olan sadık müşteri kampanyalarından müşterilerini yararlandırırlar. Sadık müşteri dediğimiz olaya bir örnek verecek olursak. Her hangi bir şanzıman arıza oldu diyelim. Eğer müşteri tüm bakımlarını serviste yaptırmış ise bu durumda büyük oranlarda indirimler almakta ve piyasa ile yaklaşık aynı değerde bu büyük hasarı atlatmaktadırlar. Bu duruma özellikle müşterilerin dikkat etmeleri gerekmektedir.

Citroen C5 Servis Resetleme Nasıl Yapılır

Sürücüler için çokta problem olmasa bile sürekli bir servis ışığının yanıyor olması onları rahatsız etmektedir. Bu konumuzda servis lambası yanan Citroen C5 servis resetlemesini manuel olarak yapmak için aşağıdaki yöntemleri uygulamalısınız. Bu yöntemleri uygularken eğer bir hata yaparsanız servis lambasının sönmeyeceğini bilmenizde fayda var. Tüm uygulamaları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir.

Şimdi gelelim servis lambası nasıl resetlenir.

1-Kontağı Kapatınız
2-Resimdeki 1’nolu Yeniden Başlatma Düğmesine Basılı Tutunuz
3-Ateşlemeyi Açınız
4-Maintenance key” Yazısı Çıkacaktır
5-Resimdeki 1’nolu Yeniden Başlatma Düğmesini Geri Sayım Bitene Kadar Basılı Tutunuz
6-Bakım Anahtarı Kaybolacaktır
7-Servis Göstergesinin Gösterdiği Değer ”0” Sıfırdır
8-Kontağı Kapatınız
9-Sistem Yeniden Başlatıldı