Opel Vectra C Servis Resetleme

24.07.2020
8.287
A+
A-
Opel Vectra C Servis Resetleme

Opel Vectra Servis Bakımı

Servis Bakımı Nedir?

Araba üreticileri satış yaptığı müşterilerinin yetkili servislere zamanında gelmelerini sağlamak için göstergeye servis lambası koymuşlardır.  Servis lambaları sürücüler için bir uyarı niteliğindedir. Araç sürücüsü bu lambayı gördüğünde servise aracını götürmeli ve ilgili km için bakımlarını yaptırması gerekmektedir. Servis bakımları standart motor parça değişiminden ziyade hem güç aktarma organlarının bakımı, aracın ön düzen bakımlarının yapılması, aracın aküsü, aracın lastikleri, motorun soğutma suyu kontrolleri, motorun yağ değişimleri, motorun yakıt filtresi değişimleri, motorun hava filtresi değişimleri, motorun kayış gerginlikleri ve gerekli ise değişimleri, fren sisteminin hidrolik yağ kontrolleri ve gerekirse değişimlerinin yapılması vb. gibi ürünlerin bakımları için yapılır.

Servis Bakımının Avantajı Nedir?

Yetkili servisler gelen müşteriler için müşteri kabulü yapar ve araçta yapılması gerekenleri sürücüden teyit eder. Gerekirse motorun ve diğer aksamların kontrolleri yapılır. Bu kontroller sonucu yapılması gereken bir onarım varsa bu durum müşteriye bildirilir ve müşteriden onay alınması durumunda onarım tamamlanır. Opel araçların servis bakımları yetkili servisler olan Opel yetkili servislerince yapılmasında fayda vardır. Sebebine gelecek olursak; yetkili servisler orijinal yedek parça kullanmakta ve kullanmış olduğu parçalara ve işçiliklerine garanti vermektedirler.

Ayrıca çok önemli bir durum olan sadık müşteri kampanyalarından müşterilerini yararlandırırlar. Sadık müşteri dediğimiz olaya bir örnek verecek olursak. Her hangi bir şanzıman arıza oldu diyelim. Eğer müşteri tüm bakımlarını serviste yaptırmış ise bu durumda büyük oranlarda indirimler almakta ve piyasa ile yaklaşık aynı değerde bu büyük hasarı atlatmaktadırlar. Bu duruma özellikle müşterilerin dikkat etmeleri gerekmektedir.

Opel Vectra C Servis Resetleme

Sürücüler için çokta problem olmasa bile sürekli bir servis ışığının yanıyor olması onları rahatsız etmektedir. Bu konumuzda servis lambası yanan Opel Vectra C servis resetlemesini manuel olarak yapmak için aşağıdaki yöntemleri uygulamalısınız. Bu yöntemleri uygularken eğer bir hata yaparsanız servis lambasının sönmeyeceğini bilmenizde fayda var. Tüm uygulamaları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir.

Opel Vectra C Servis Resetleme

1-Kontağı Kapatınız
2-Resimdeki Yeniden Başlatma Düğmesine Basınız
3-Kontağı Açtıktan Sonra,Servis Mesajının Değişmesini Bekleyiniz Ve Yeniden Başlatma Düğmesine En Az 3 Saniye Basılı Tutunuz
4-3 Saniye Sonra Ekranda Servisten Bu Yana Geçen Mesafe Görünür
5-Düğmeyi Bırakınız
6-Sistem Yeniden Başlatıldı