Bataryalar Bitirme Tezi

29.10.2020
889
A+
A-
Bataryalar Bitirme Tezi

Bu yayınlarımızın tüm mühendislik fakülteleri ve teknik öğretmenler için yararlı olacağını düşünüyorum. Aşağıda yer alan konulara ait bitirme tezlerini sitemiz motor dersinden indirebilirsiniz. Bu tezler ile ilgili olarak çalışma yapan değerli öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Umarım bu tezler bir çok bitirme tez yazımı için kaynak teşkil eder.

Ayrıca bu tezler otomotiv dalında okuyan öğrencilerimiz için de yararlı kaynaklardan bir tanesi olacaktır. Megep modülleri ile birlikte bilgiyi daha fazla harmanlayacaksınız.

Aşağıdaki tezler de giriş bölümleri yer alacağı gibi bu giriş bölümünden sonra tezi indirme linkinden bilgisayarınıza indirerek kullanabilirsiniz. Şimdiden sizlere gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Aşağıda yer alan bataryalar (Akümülatör) bitime tezimizi linkinden indirebilirsiniz. 

Bataryalar

Tez No: 9

Konu: Bataryalar Bitirme Tezi

BATARYA TARİHİ

Günümüzden 200 yıl önce ilk pratik olarak kullanılabilen pil Alessandro Volta tarafından yapılan gümüş-çinko pildir. Voltanın bu keşfinden kısa bir süre sonra Johann Wilihelm Ritter ilk şarjlı pili buldu. Ancak jeneratörlerin gelişmesi ve şarj cihazlarının olmaması tekrar doldurulabilir pillerin gelişmesini olumsuz etkiledi. Bundan sonraki önemli adım ise 60 yıl sonra George Leclanche’nin karbon-çinko pili bulmasıdır. Bugün kullandığımız pillerin atası budur.

Aynı yıllarda Plante kurşun asit piller üzerine çalışıyordu. Onun bu çalışmaları Hawker Energy Products’ın çalışmalarına çok benziyordu. Gelecek 20 yıllık zamanda Faure ve diğerleri bunları geliştirecek ve günlük kullanıma başlanacaktır. Daha sonra otomobil sanayiinde kullanımıyla iyice gelişecektir.

Bu gelişmeler çerçevesinde, Grup arkadaşlarımızla birlikte hazırlamış olduğumuz bu tez ’de, günümüz otomobillerinde vazgeçilemez bir öneme sahip bulunan bataryalar hakkında elimizden geldiğince her alanda detaylı bilgiler sunulmuştur.

Bataryalar Tezi İndir