Hareket Kontrol Sistemleri Ders Sunumları

14.12.2021
5.820
A+
A-
Hareket Kontrol Sistemleri Ders Sunumları

Hareket Kontrol Sistemleri Dersi

Motorlu araçlar teknolojisi alanında okutulmakta olan hareket kontrol sistemleri dersi sunumlarını aşağıdaki bağlantılardan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Hareket kontrol sistemleri dersi, Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin Motorlu araçlar teknolojisi alanında yer alan Anadolu meslek 11.sınıf ile Anadolu teknik 12.sınıflarında haftalık toplam 8 saat olarak okutulmaktadır.

Dersin Amacı

Bu dersi alan motorlu araçlar teknolojisi alanı öğrencisi; kendisine gerekli olan iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alarak hareket kontrol sistemlerinin arıza tespitini yaparken, aynı zaman da onarım, ayar ve bakımını üretici firma kataloglarına uygun şekilde yapma ile ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Uygulama şekli

Öğrencilere belli saatleri teorik ders niteliğinde sınıflarında eğitim verilirken, diğer kalan saatlerinde ise öğrendikleri modül içerikler kadar da uygulamalı olarak atölyelerinde bu ders okutulmaktadır.

Meslek lisesi ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler alanların da aldıkları bu ders ile iş piyasasına yetiştirilmektedir. Bu ders içeriği aracın motordan sonraki kalan güç aktarma organları ve sonrası yer alan kısımlarının öğretilmesi amacı ile verilmektedir.

Teşekkür

İnternet ortamın da mesleki anlam da pek bir kaynak bulunmamaktadır. Bu kapsam da motor öğretmenimiz Mehmet Küçükdağ hocamızın modüllere bağlı olarak hazırlamış olduğu ders sunumlarını sizde bilgisayarınıza indirerek ihtiyacınız ölçüsünde eklemeler, çıkartmalar yapabilirsiniz.

Sunumların İçerikleri

Aşağıda hareket kontrol sistemleri ders sunumlarında yer alan konular gösterilmiştir. İlgili modüle ait ders sunumunu motor dersi internet sitemizden indirerek öğrencilerinize ilgili konuyu anlatabilirsiniz.

  1. Şaft, Diferansiyel ve Akslar
  2. Süspansiyon Sistemleri
  3. Ön Düzen ve Tekerlekler
  4. Otomatik Vites Kutuları
  5. Mekanik Vites Kutuları
  6. Kavrama Sistemleri
  7. Fren Yardımcı Sistemleri
  8. Fren Sistemleri
  9. Direksiyon Sistemleri
  10. Arıza Teşhis ve Periyodik Bakım

Yukarı da yer alan 10 farklı başlık altındaki ders sunumlarını hareket kontrol sistemleri dersinde öğrencilerinize anlatırken aynı zaman da bu konulardan defterlerine notlar tutturabilir veya öğrencimize ödev olarak çalışmalarını sağlayabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak bu modüllere ait konu sonlarında yer alan testleri internet sitemiz olan motor dersin de hareket kontrol sistemleri kategorisi başlığı altında çözümleyerek derste ki başarınızı arttırabilirsiniz.

Sunumları İndir

 

Hareket sistemleri yıllık plan indir